Po bierzmowaniu

Dzięki!

Dzięki za współpracę. Zwłaszcza dziękuję tym osobom, które wypełniały poszczególne funkcje w czasie liturgii bierzmowania. Bóg zapłać! 🙂

Mam nadzieję, że widzimy się jutro – normalnie na Mszy świętej. (Wersja hard: Przyjść z krzyżem od bierzmowania na szyi).

Indeks

Gdyby ktoś przypadkiem miał ochotę odzyskać swój indeks na pamiątkę, to można to zrobić w niedzielę w zakrystii. Najlepiej dajcie wcześniej znać SMSem, to przygotuję.

Macie lepsze zdjęcie?

Mój telefon ma rozbitą szybkę na aparacie, więc zdjęcie trochę rozmazane. Ale niektórzy rodzice robili też zdjęcia, więc proszę, przyślijcie je na adres: bierzmowanie.parafiakarczew@gmail.com – będę mógł wstawić i podzielić się z innymi.

1 lub 2 pytania

Zapowiadałem, że chcę organizować spotkania po bierzmowaniu. W ankiecie nawet sporo osób zaznaczyło, że byłyby zainteresowane.

Teraz pytanie: Czy chcesz być informowany/a o takich ewentualnych spotkaniach?

Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod ankietą.

Propozycja spotkań

Co i jak często?

Zapraszam na spotkania dla młodzieży po bierzmowaniu. Wstępnie chcę organizować je raz w miesiącu. (Jeśli masz potrzebę częstszych spotkań – co tydzień – to zapraszam na spotkania oazy w piątki o 19).

Co będziemy robić?

Dokładną formę spotkań ustalimy z czasem – w zależności od ilości osób i zainteresowań. Ale na pewno będzie czas na:
– modlitwę,
– poznawanie Pisma Świętego,
– możliwość zadawania pytań i rozmowy, poruszania interesujących tematów,
– integrację.

Jeżeli zbierze się zainteresowana grupa, to w przyszłości będzie też szansa na większe aktywności, np. wycieczki albo zaangażowanie w jakieś akcje przy parafii.

Na ile musisz się zaangażować?

Spotkania będą miały charakter otwarty, to znaczy nie trzeba się zapisywać ani zobowiązywać. Można będzie przychodzić systematycznie albo raz na jakiś czas – w miarę możliwości. Albo przyjść na jedno spotkanie i też skorzystać.

Dlaczego warto?

– Bo bierzmowanie to nie koniec życia religijnego, ale początek nowego etapu, na którym przyda się wsparcie – i księdza, i grupy kolegów.
– Bo łatwiej żyć po chrześcijańsku, kiedy wiemy, że nie jesteśmy sami w tych staraniach.
– Bo jesteście super i warto podtrzymać relacje, a także zawrzeć nowe.
– Bo jest wiele rzeczy, o których chciałbym Ci opowiedzieć. A Ty masz na pewno pytania, które chcesz zadać.
– Bo grupa zawsze mobilizuje i ułatwia rozwój.
– Bo będzie fajnie.