3. Bóg – grupki (14/15.10)

PUNKT WYJŚCIA

Zadaniem spotkań w grupach jest rozwinięcie tematu ze spotkania ogólnego – w formie warsztatu, rozmowy itp.

Na poprzednim spotkaniu była mowa o wierze w Boga. Główne myśli, na które zwracałem uwagę, można wypunktować tak:
1. Warto wracać do pytania, dlaczego wierzę w Boga. Chodzi o to, żeby wiara była świadoma.
2. Wiara to nie tylko uznanie faktu, że Bóg istnieje, ale też relacja z Nim jako Ojcem. Więź, która kształtuje nasze życie.
3. Wiara rodzi konieczność modlitwy. Bez modlitwy nie można powiedzieć, że traktuje się Boga jako Ojca.

Bardzo zachęcam, żebyś przejrzał(a) sobie materiały z tego spotkania, bo jest tam kilka dodatkowych myśli, których nie było w kościele. Zwłaszcza ta część o “śladach Boga”.

ZADANIE

Obejrzyj sobie poniższy filmik. Są w nim podane “dowody na istnienie Boga”. Oczywiście nie są to dowody naukowe, ale pewne argumenty, które mogą dać do myślenia i pomóc umocnić się w wierze.

Proszę, żebyś w czasie oglądania wypisał(a) nazwy tych dziesięciu “dowodów”.

A teraz uporządkuj “dowody” w kolejności: od tego, który jest najbardziej przekonujący do takiego, który najmniej Cię przekonuje, którego nie rozumiesz albo wydaje się bez sensu.

Swoją listę prześlij do mnie mailem (bierzmowanie.parafiakarczew@gmail.com) albo korzystając z formularza w zakładce Kontakt.

ĆWICZENIE DUCHOWE

W ramach ćwiczenia duchowego skorzystamy z serwisu Modlitwa w Drodze. Nagranie odnosi się do liturgii słowa sprzed wielu lat, ale chodzi o ten konkretny fragment Ewangelii.

Daj się poprowadzić tej formie modlitwy, wsłuchaj się zarówno w tekst piosenki, fragment Biblii, jak i pytania do refleksji. Postaraj się połączyć te pytania ze swoim życiem, pomyśl o swoich obowiązkach, swojej wierze itd.

Upewnij się, że przez 12 minut nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Usiądź wygodnie, zamknij oczy, zrób znak krzyża i słuchaj…